x zamknij

MENU PROJEKTY PO-GODZINACH

LOTTO Kolektura przyszłości
nazwa: konkurs
inwestor: Totalizator Sportowy
osiągnięcia: -
projekt: 2011
autorzy: Łukasz Skirzyński, Lilianna Prus, Jędrzej Lewandowski

 

Jako jedna z pięciu szczęśliwie wybranych przez Totalizator Sportowy pracowni, zostaliśmy zaproszeni do zamkniętego ogólnopolskiego konkursu na projekt kolektury przyszłości.

Więcej informacji na www.lotto4citylife.pl

 

Idea:

Czy kolektura powinna być błyskotką?

Naszym zdaniem niekoniecznie.

Kolektura LOTTO nie musi być wizytówką miasta ani symbolem luksusu. Powinna natomiast symbolizować złożoność natury otaczającego nas świata, losowego czynnika najczęściej decydującego o naszym życiu, realizacji marzeń, trafienia przysłowiowej szczęśliwej szóstki.

 

Różnorodność

Każda kolektura ma szansę stać się unikalnym obiektem miejskim dzięki możliwości zastosowania oryginalnego wypełnienia gabionów charakterystycznego dla danego regionu i jego kultury.

 

Losowość

Czym kierujemy się podczas typowania szczęśliwych liczb? Przypadkowe ułożenie materiału wypełniającego elewacje gwarantuje nieskończone źródło inspiracji.

 

Ekologia

Korzystanie z wygranej to wielka umiejętność i przywilej. Czy potrafisz zauważyć najprostsze rzeczy w swoim otoczeniu? Czy umiesz dostrzec ich piękno?

 

Innowacyjność

Możliwość zapoznania się z aktualnymi wynikami losowań bez konieczności wchodzenia do kolektury dzięki zastosowaniu w elewacji ekologicznego papieru elektronicznego.

 

Dostępność

Nowa kolektura LOTTO to spokojne miejsce, w którym każdy bez względu na wiek może w przyjemnej atmosferze wytypować swoje szczęśliwe liczby.

 

Nowoczesność

We spółczesnej architekturze najważniejsza jest edukacja odbiorcy. Nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz ich opakowanie powinny pomagać w zrealizowaniu POMYSŁU.

 

Bezpieczna gra

Zgodnie z misją firm loteryjnych proponujemy uniknięcie odniesień do ciemnych, zamkniętych, oświetlonych neonami miejsc kojarzących się z hazardem.

 

Rozwiązania materiałowe i technologie proekologiczne:

 

Gabiony - prostopadłościenne kosze wykonane z siatki stalowej i prętów stalowych, wypełnione różnymi materiałami w zależności od regionu, w którym powstanie dana kolektura, np. piaskowiec, drewno, cegła, materiały ceramiczne, węgiel drzewny, rośliny, materiały tekstylne itd. Proponowane proekologiczne rozwiązanie opiera się na wykorzystaniu surowców wtórnych w elewacji, co zapewnia niepowtarzalność każdej kolektury.

E Ink - elewacja wykorzystująca papier elektroniczny do wyświetlania bieżących wyników losowań. Jest to nowatorska technologia, umożliwiająca znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej.