x zamknij

MENU PROJEKTY PO-GODZINACH

Nowe Piętro & Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
nazwa: NOWE PIĘTRO / MŁODA ARCHITEKTURA, GRAFIKA I WZORNICTWO
organizator:

redakcja ARCHITEKTURA - MURATOR

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

projekt: 2012
uczestnicy: Formodesign, Super Super, Łukasz Paluch

 

"Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo" to cykl comiesięcznych spotkań z architektami, dizajnerami i grafikami z różnych miast i środowisk. Przedstawiciele trzech dyscyplin związanych z projektowaniem mają okazję zaprezentować swoje prace, opowiedzieć o inspiracjach, sukcesach i porażkach. Zestawienie odmiennych postaw ma pokazać różne sposoby myślenia o kształtowaniu przestrzeni w dużej i małej skali. Nie mniej ważne od prezentacji wykonanych już projektów są plany i cele twórców. Jaki wywrą wpływ na przyszły kształt polskich miast i życie ich mieszkańców?

 

Architektura

Założona w 2006 roku pracownia Formodesign prowadzona jest obecnie przez Łukasza Skirzyńskiego, Maję Więcławską i Mariusza Więcławskiego. Specjalizuje się w projektach domów jednorodzinnych i wnętrz, realizuje również wnętrza i budynki biurowe. Stare/nowe: rewitalizacja, przebudowa, odbudowa... Jakie wyzwania stawia przed architektem praca z istniejącymi obiektami?

 

Wzornictwo

Super Super to założona przez Hannę Kokczyńską i Jacka Majewskiego interdyscyplinarna pracownia wykonująca projekty wnętrz, scenografii, identyfikacji wizualnej, makiety książek i czasopism.
www.supersuper.pl

 

Grafika

Łukasz Paluch w 2004 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, tamże pracuje jako asystent w Katedrze Projektowania Graficznego Wydziału Grafiki. Jest dyrektorem artystycznym i głównym projektantem studia AnoMalia. Od 2007 roku odpowiada za identyfikację graficzną przeglądu sztuki SURVIVAL.
www.anomalia.pl